Światowy Dzień Architektury 2017 w Opolu

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział w Opolu zapraszają na wspólne świętowanie Światowego Dznia Architektury w Opolu. W piątek 30 czerwca 2017 zapraszamy na Plac Wolności oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Teoria i Praktyka programy Fundacji im. Stefana Kuryłowicza wspierające młodych architektów

Do 31 lipca trwa nabór zgłoszeń w ramach programów Fundacji: Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA. Fundacja poszukuje młodych architektów, studentów ostatnich lat oraz absolwentów wydziałów architektury, którzy mają pomysł na zmianę otaczającej ich rzeczywistości. Na laureata Konkursu TEORIA czeka nagroda w wysokości 3 500 zł oraz dwujęzyczna publikacja zgłoszonego tekstu w wydawnictwie Fundacji. Zwycięzca programu PRAKTYKA otrzyma stypendium o łącznej wartości 20 000 zł oraz profesjonalną pomoc w opracowaniu koncepcji architektonicznej na podstawie zgłoszonego pomysłu.

Polska Architektura XXL

Wystartowało głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury, którego celem jest podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze. Głosowanie potrwa do 28 lutego 2017.

Spotkanie świąteczne

Zapraszamy serdecznie Koleżanki i Kolegów Architektów na spotkanie świąteczne połączone z prezentacją zdjęć z wycieczki do Berlina. W najbliższy poniedziałek 19 grudnia o godzinie 18:00 w Biurze SARP Opole.

Konkurs 'Polski Cement w Architekturze'

25-go listopada 2016 w Pawilonie SARP w Warszawie rozstrzygnięto jubileuszową XX edycję konkursu 'Polski Cement w Architekturze', organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz SARP. Wśród obiektów nominowanych do nagrody znalazły się dwa budynki z Opola: Centrum Biznesu autorstwa PORT (arch. arch. Józef Franczok, Marcin Kolanus) oraz Dom pod Opolem autorstwa db2 architekci.
I nagrodę w konkursie zdobyła Arka Koniecznego autorstwa KWK Promes - architekt Robert Konieczny.
II nagrodę zdobył Dom pod Opolem autorstwa db2 architekci (arch. arch. Iwona Wilczek, Mariusz Tenczyński).
Laureatom gratulujemy.

link do www.polskicement.pl