Teoria i Praktyka programy Fundacji im. Stefana Kuryłowicza wspierające młodych architektów

Do 31 lipca trwa nabór zgłoszeń w ramach programów Fundacji: Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA. Fundacja poszukuje młodych architektów, studentów ostatnich lat oraz absolwentów wydziałów architektury, którzy mają pomysł na zmianę otaczającej ich rzeczywistości. Na laureata Konkursu TEORIA czeka nagroda w wysokości 3 500 zł oraz dwujęzyczna publikacja zgłoszonego tekstu w wydawnictwie Fundacji. Zwycięzca programu PRAKTYKA otrzyma stypendium o łącznej wartości 20 000 zł oraz profesjonalną pomoc w opracowaniu koncepcji architektonicznej na podstawie zgłoszonego pomysłu.

Stefan Kuryłowicz wierzył, że dobry projekt architektoniczny jest połączeniem piękna i pragmatyzmu. Cenił architekturę odważną, śmiałą, ale także odpowiedzialną, kształtującą postawy. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza kontynuuje myśl swojego patrona organizując dwa programy, adresowane do młodych architektów: Konkurs TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA. – mówi profesor Ewa Kuryłowicz, Przewodnicząca Rady Fundacji.

Więcej na: www.fundacja-sk.pl