FEST 18 z Romanem Rutkowskim

Zapraszamy na spotkanie z architektem Romanem Rutkowskim, we wtorek 24 marca 2015 o godzinie 19.00, Aula KS-2 Wydziału Budownictwa i Architektury PO ul. Katowicka 48. Spotkanie sponsoruje firma KLUDI.

Plakat: fest 18

Roman Rutkowski - absolwent i wykładowca Wydziału Architektury PWr. W 2005 roku obronił tytuł doktora. Publicysta i krytyk architektury współpracujący z wieloma polskimi magazynami, korespondent „A10 – New European Architecture”. Jako ekspert współpracuje z organizatorami konkursów Mies van der Rohe Award i European Public Space Award.

Prowadzi autorską pracownię architektury Roman Rutkowski Architekci, w ramach której zajmuje się projektami o bardzo różnej skali – od wystaw, przez projekty domów jednorodzinnych, po duże projekty z pogranicza architektury i urbanistyki.

Jest laureatem wielu konkursów architektonicznych, między innymi na projekt przebudowy pl. Nowy Targ we Wrocławiu (2010, w trakcie realizacji). Według projektu Rutkowskiego powstały także między innymi okrągły dom w Mikołowie (2004), czy dom własny na wrocławskich Krzykach (2004-2009).

Znalazł się na liście 40 najlepszych projektantów i architektów poniżej czterdziestego roku życia w Europie 2012 roku (Europe 40 under 40).

www.rr-a.pl

Sponsor spotkania - firma KLUDI
www.kludi.pl